FacebookПідписатися на RSS

До 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди на Головній сторінці сайту Комунального закладу "Сахновщинська централізована клубна система" та у мережі Фейсбук у період з 03 листопада по 03 грудня 2022 року буде розміщена офіційна айдентика та матеріали "Світ Сковороди", розроблені спеціально до цієї події Міністерством культури та інформаційної політики України.

Григорій Савич Сковорода (1722-1794) - український філософ, поет, педагог, богослов, яскравий представник українського бароко. Мав значний вплив на сучасників і подальші покоління своїми байками, піснями, філософськими творами, а також способом життя, через що його називали "Сократом". Народився на Полтавщині, похований на Харківщині у с. Сковородинівці.

У своїх філософських діалогах Григорій Сковорода каже, що найперше людина має «пізнати себе», зрозуміти, що для неї є її "сродним", усвідомити, що вона є частиною чогось вищого і всеосяжного, і жити, роблячи добрі справи. Через пізнання самої себе, за Сковородою, людина може пізнати сутність усього сущого.

"Саме це й означає бути щасливим, пізнати себе, тобто свою природу, взятися за свою долю й бути зі сродною собі частиною всеосяжного промислу".

300-річний ювілей філософа, що настане 03 грудня 2022 року, попри війну буде відзначатися на державному рівні (відповідно до Постанови Верховної Ради України від 04.11.2020 р. № 973-IX "Про відзначення 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди"). Крім того, дата ювілею відомого українця увійшла до переліку ювілейних дат ЮНЕСКО 2022 року.

/Files/images/jovten_2022/Logo_Scovoroda_RGB_osnovnyi.jpg

Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея